Asfaltové pásy pod šindele 24. 5. 2017

Dobrý den, začalo nám pod šindel zatýkat v místě napojení terasy k domu, tak jsme chtěli celou plochu překrýt plechem. Důvodem zatékání je s největší pravděpodobností malý sklon střechy. Pokrývač nám doporučil ty modifikované pásy, že je položí na šindel. Že prý plech je hodně hlučný, když prší.  Proto žádám radu, co by bylo na střechu nejvhodnější a nejlevnější řešení. Šindel je asi 5 let stará.

Otázka
Odpověď

Dobrý den,

šindele by měly být aplikovány na střechy o sklonu min 15°. Pokud nechcete šindele strhávat, tak bych Vám doporučil mechanicky kotvený asfaltový pás PARAELAST G200 MONO 50 medium dekor nebo PARAELAST PV250 MONO 50 special dekor. S největší pravděpodobností se však struktura šindelů prokreslí i do nového pásu, což nebude z estetického hlediska nejvhodnější, ale funkční to bude.

Nejlepší by bylo šindele sundat a položit nový spodní asfaltový pás (SKLOBIT 40 mineral nebo PARABIT G S35) mechanicky přikotvený a poté celoplošně natavit modifikovaný asfalt. pás (ELASTODEK 40 special dekor nebo SKLODEK 40 special dekor).Máte specifický dotaz?

Nenašli jste v seznamu odpověď na Vaši otázku? Připravili jsme pro Vás formulář, do kterého napíšete Vaši otázku a my Vám na ní odpovíme.