Požadavky na EPS desky pro samolepicí pás Paraelast FIX 13. 5. 2016

Budu realizovat plochou střechu, kde bude zateplení z EPS desek a hydroizolace ze dvou vrstev asfaltových pásů. Jako podkladní bude použit samolepící asfaltový pás Paraelast FIX PE a vrchní pás bude Elastodek 50 Standard Dekor. Je nějaký požadavek na vlastnosti nebo povrchové úpravy na EPS desky pro aplikaci samolepícího pásu Paraelast FIX PE?

Otázka
Odpověď

Pro zateplení střech by se měly používat desky z EPS ve dvou vrstvách. Pokud nebude střecha pochůzná, je dostačující (a běžně realizované), že se kombinují různé pevnosti EPS desek. Jako první vrstva se používají desky EPS 70 a následně druhá vrstva z EPS 100, která je pevnější. Povrch desek by měl být hladký, nikoliv profilovaný. Takové řešení (kombinace pevnosti desek) splňuje všechny požadavky pro funkčnost střechy a také pro aplikaci podkladního samolepícího asfaltového pásu. Další výhodou je snížený pořizovacích nákladů na tepelnou izolaci, kdy desky z EPS 70 jsou levnější než desky EPS 100. V případě, že budete chtít vytvořit i spád střechy, nemusíte vytvářet žádnou spádovou vrstvu pomocí betonové mazaniny, ale můžete použít jako druhou vrstvu tepelné izolace spádové desky z EPS 100, které se běžně dodávají se spádem 2%.  Máte specifický dotaz?

Nenašli jste v seznamu odpověď na Vaši otázku? Připravili jsme pro Vás formulář, do kterého napíšete Vaši otázku a my Vám na ní odpovíme.