Natavení pásu na betonový podklad 21. 7. 2016

Dobrý den, na izolaci spodní stavby jsem použil asfaltové pásy Sklobit. Po celoplošném natavení pásů na očištěný a napenetrovaný podkladní beton se pásy druhý den odlupují. Vůbec se nespojily s penetrací. V čem by mohl být problém?

Otázka
Odpověď

Pokud nedochází k odlupování v natavených spojích u asfaltového pásu, ale pouze v ploše mezi pásem a betonovým podkladem, tak pravděpodobnou příčinou bude vlhkost v betonové základové desce.

Ikdyž povrch betonu se zdá suchý, tak v jeho tloušťce může být zbytková vlhkost nejen se samotné betonáže desky, ale i vlivem vsakování dešťové vody. Z této příčiny dochází hlavně v letních měsících k nadměrnému ohřívání povrchu asfaltového pásu (černý povrch) po jeho natavení a dochází k odpařování zbytkové vlhkosti z betonového podkladu. U celoplošně nataveného asfaltového pásu dochází k hromadění vodní páry mezi betonovým podkladem a asfaltovým pásem a tím dochází ke snížení přilnavosti asfaltového pásu k podkladu. K tomuto jevu ale dochází pouze při vyšších letních teplotách. Pokud se ale jedná o hydroizolace vodorovné plochy, tak zde není nutné mít celoplošně natavený asfaltový pás, protože bude následně stabilizovat skladbou podlahy. Pro zajištění vodotěsnící funkce je rozhodující, aby byly dostatečně nataveny všechny přesahy a celá hydroizolační vrstva bude celistvá. Z tohoto pravidla lze vycházet i z foliových hydroizolací, které se nestabilizují celoplošně.Máte specifický dotaz?

Nenašli jste v seznamu odpověď na Vaši otázku? Připravili jsme pro Vás formulář, do kterého napíšete Vaši otázku a my Vám na ní odpovíme.