Izolace balkónu 20. 4. 2016

Máme balkon, ze kterého nám prosakuje do spodní místnosti. Uvažovala jsem, že to co tam je odstraníme a nahradíme novými izolačními pásy, po kterých bychom mohli chodit (nechodíme tam tak často) a že bychom na izolační pásy dali umělou trávu. Na pokládku zinkovými pasy nyní nemáme. Prosím poraďte.

Otázka
Odpověď

Všechny asfaltové hydroizolační pásy používané ve střechách, terasách a balkónech nejsou určeny pro pravidelné pocházení. Jsou pochůzné v případě kontroly hydroizolace a prohlídky střechy, která neprobíhá každý týden. U asfaltových hydroizolací dále v letních dochází k jejich měknutí – při teplotě cca 25°C ve stínu, již dochází k měknutí pásu a v případě pohybu po jeho povrchu dojde otisku podrážky bot a naruší se povrch a může dojít ke snížení hydroizolační funkce.

I v případě, že byste na povrch asfaltového pásu dali umělý trávník, tak při častém chození na balkón v letních měsících mže dojít k protlačení umělého trávníku da asfaltového pásu a opět se tím může snížit jeho funkčnost.

Pokud ale balkón budete používat krátkodobě a nebudete na něm stolovat (umístění stolku, židlí,…) je doporučená skladba následující:

Napenetrovat podklad pomocí asfaltového penetračního nátěru (např. Penetral ALP, spotřeba cca 0,3kg/m2), natavit první vrstvu asfaltového pásu Parabit G S40 a na něj natavit vrchní vrstvu Elastodek 40 Special Dekor.Máte specifický dotaz?

Nenašli jste v seznamu odpověď na Vaši otázku? Připravili jsme pro Vás formulář, do kterého napíšete Vaši otázku a my Vám na ní odpovíme.