Aplikace pásu na OSB desky 22. 7. 2015

Dobrý den. Chci opravovat loděnici a použít OSB desky, bylo mě řečeno, že na to nelze použít hydroizolace typu IPA, SKLOBIT, apod. pouze nějaká samolepící izolace. Je to pravda?

Otázka
Odpověď

V případě, že chcete aplikovat asfaltový pás na dřevěný podklad (např. OSB desky), můžete zvolit jednu z následujících variant:

1.varianta

Použít asfaltový pás, který je samolepicí v celé ploše. Výrobky mají označení PARAELAST FIX a dle dalšího označení se liší podle použití (parozábrana, podkladní pás do vícevrstvých hydroizolací nebo vrchní pás).

2.varinata

Na podklad přibít lehký pás typu R13, R20 nebo K-BASE. Přibití k podkladu pomocí lepenkových hřebíku, šachovnicově v ploše s roztečí cca 15cm. Na lehký pás lze celoplošně natavovat pomocí plamene hořáku natavitelný pás opět dle požadované funkce (parozábrana, podkladní nebo vrchní pás)

3. varianta

Asfaltový pás mechanicky nakotvit v podélných a příčných spojích. Kotvení pomocí šroubu a talířové podložky. V případě kotvení parozábrany a podkladního pásu musí mít asfaltový pás nosnou vložku ze skleněné tkaniny (typ G). Na něj lze dále natavovat další pás v případě vícevrstvého hydroizolačního systému. Nebo lze použít vrchní pás pro jednovrstvé hydroizolace střech, který je možné mechanicky kotvit v přesazích. Tento výrobek má označení PARAELAST MONO.

Máte specifický dotaz?

Nenašli jste v seznamu odpověď na Vaši otázku? Připravili jsme pro Vás formulář, do kterého napíšete Vaši otázku a my Vám na ní odpovíme.