Plochá střecha a terasa 2. 5. 2018

Dělám novou plochou střechu a terasu současně nad tech. prostorami a bytem. Položil jsem nosníky......beton. 14 dnů zraje. Jak postupovat dále??? a jaké materály použít??? do jakého termínu mohu s ohledem na roční období pokračovat???celková plocha 85m2. Děkuji.

Otázka
Odpověď

Dobrý den,

předpokládám, že obě střechy budou zatepleny, tudíž je potřeba na beton provést parozábranu. Jako vhodný asfaltový pás bych doporučil SKLODEK 40 special mineral (modifikovaný asfaltový pás s pevnou nosnou vložkou). Ještě před tím je ale potřeba podklad napenetrovat – PENETRAL ALP. Poté můžete položit tepelnou izolaci EPS na PUR lepidlo, na kterou pak položíte samolepící pás – doporučuji PARAELAST FIX G30. Na takto připravený podkladní pás pak je potřeba natavit vrchní dekorový pás – doporučuji ELASTODEK 40 special dekor.

Co se týče klimatických podmínek, tak modifikované asfaltové pásy SKLODEK a ELASTODEK můžete použít při teplotách do -5°C, samolepící pásy PARAELAST FIX je potřeba aplikovat při teplotách větších jak 15°C. Jako alternativu s ohledem na roční období místo PARAELAST FIX G30 bych doporučil tedy raději použít SKLODEK 40 special mineral, který bude jen mechanicky kotvený v přesazích.Máte specifický dotaz?

Nenašli jste v seznamu odpověď na Vaši otázku? Připravili jsme pro Vás formulář, do kterého napíšete Vaši otázku a my Vám na ní odpovíme.