Návrh hydroizolace 19. 7. 2016

Dobry den, který z oxidovaných a který z modifikovaných pásů byste doporučil jako nejvhodnější izolaci pod nosné obvodové zdivo? Dal by se použít SKLODEK medium mineral 40 nebo SKLODEK standard 40 mineral? Dostačuje pás pouze v jedné vrstvě, nebo je vhodné jej doplnit o další vrstvu, případně o lepenku A330H? Stavba: nepodsklepený dvoupatrový cihlový RD, radonový index je nízký. 

Otázka
Odpověď

Pro Vaše zadání je dostačující (a běžně realizované) aplikovat asfaltový pás pouze v jedné vrstvě. Doporučoval bych SBS modifikovaný pás SKLODEK 40 Mineral. Ve stavebninách je nejběžnější skladem Sklodek 40 Standard Mineral, který můžete bez problému použít. Pás se natavuje na předem napenetrovaný betonový podklad. Jako ochrannou vrstvu můžete zvolit A330 H nebo geotextilií. V praxi dochází i k tomu, že se žádná ochranná vrstva nerealizuje, ale v tomto případě je pak vyšší riziko poškození již aplikovaného pásu od pohybu osob, skladování materiálu a nářadí na povrch pásu.

Máte specifický dotaz?

Nenašli jste v seznamu odpověď na Vaši otázku? Připravili jsme pro Vás formulář, do kterého napíšete Vaši otázku a my Vám na ní odpovíme.