Index radonu 18. 5. 2017

Dobrý den, chtěl bych odebrat od vaší společnosti hydroizolační pásy. Potřeboval bych poradit jakou skladbu a typ hydroizolačního pásu použít použít. Mám naměřený střední index radonu.

Otázka
Odpověď

Při středním indexu radonu v podloží obytného domu je možné použít více druhů asfaltových hydroizolačních pásů s atestem proti působení radonu. Radonový index není jediným kritériem pro výběr hydroizolačního pásu. Na návrh hydroizolačního souvrství spodní stavby, hydroizolací proti radonu má vliv: zda se jedná o stavbu podsklepenou, nebo nepodsklepenou, jakým způsobem je stavba umístěná v terénu, jaká je plynopropustnost zeminy v podloží budovy, nebo zda není v obytné budově použité nebo navržené podlahové vytápění.

Technici naší společnosti provádějí zdarma návrh hydroizolace proti radonu z podloží. Pro výpočet protiradonové hydroizolace potřebujeme znát některé informace o stavbě a výskytu radonu v podloží. Důležité podklady jsou: Protokol o měření radonového indexu pozemku, půdorys, řez a technická zpráva o budově, stavbě.

Pokud se jedná o nepodsklepený objekt bez podlahového vytápění můžeme vám doporučit modifikovaný asfaltový pás SKLODEK 40 standard mineral natavený na asfaltový penetrační nátěr (ALP) na podkladní beton.

Máte specifický dotaz?

Nenašli jste v seznamu odpověď na Vaši otázku? Připravili jsme pro Vás formulář, do kterého napíšete Vaši otázku a my Vám na ní odpovíme.