Hydroizolace nepodsklepeného objektu 6. 4. 2016

Chcel by som Vás poprosiť o radu. Staviam rodinný dom a potreboval by som poradiť ako optimálne zaizolovať spodnú stavbu, základovú dosku. Vstupné Info: dom bez suterénu, doska 40 cm nad úrovnou terénu, nízka hladina podzemnej vody, nízke radónové podložie. Poprosil by som 2 varianty: Prvá varianta: ako sa to dá úrobiť = ekonomická varianta. Druhá varianta: ako sa to má urobiť = optimalna varianta.

Otázka
Odpověď

Jako izolace proti zemní vlhkosti a nízkému radonovému pro Vaše podmínky lze použít asfaltový pás s nosnou vložkou ze skleněné tkaniny (typ G) pouze v jedné vrstvě. Asfaltový pás by se aplikoval na betonovou základovou desku, která bude natřena penetračním asfaltovým nátěrem, pomocí plamene hořáku.

Navrhuji 3 varianty výrobku od nejdražšího (nejkvalitnějšího) po nejlevnější.

  1. Varianta: Sklodek 40 Special Mineral (SBS modifikovaný asfalt)
  2. Varianta: Sklodek 40 Standard Mineral (SBS modifikovaný asfalt)
  3. Varianta: Parabit G S40 (oxidovaný asfalt)

http://www.kvkparabit.com/konfigurator/spodni-stavbu-zaklady/rodinny-dum-3/nepodsklepena/ne-15/

Rozdíl je pouze v typu SBS modifikované asfaltové hmoty. V pásu typu „Special“ je asfaltová směs s vyšším obsahem modifikátoru, což zajišťuje vyšší elasticitu asfaltové hmoty, její vyšší teplotní odolnost proti vysokým a nízkým teplotám. Tyto zlepšené vlastnosti zajišťuji pásu typu „Special“ nejdelší životnost. Záruka na materiál je 10 let. U pásu typu „Standard“ je deklarovaná záruka 7 let. Ale i použití modifikovaného asfaltového pásu typu „Standard“ je dostatečné a mnohem lepší řešení než použití levnějších oxidovaných asfaltových pásů, které neobsahují modifikátory, asfalt není elastický, má mnohem nižší teplotní odolnosti, což má vliv i na nižší kratší životnost a záruku na materiál pouze 3 roky.

Máte specifický dotaz?

Nenašli jste v seznamu odpověď na Vaši otázku? Připravili jsme pro Vás formulář, do kterého napíšete Vaši otázku a my Vám na ní odpovíme.