Asfaltový pás s hliníkem 25. 7. 2016

Rád bych se informoval na jeden z vašich výrobků, a to konkrétně na PARAELAST AL + V S40, zda-li je možné ho aplikovat na základovou desku RD samostatně v jedné vrstvě na napenetrovaný základ, bez nutnosti použití dalších, krycích, vrstev (pásů) a následně začít zdít. Děkuji za doplnění informace

Otázka
Odpověď

V případě že stavíte klasický RD, který má maximálně 3 podlaží, není potřeba pod obvodové a nosné zdivo vkládat další výztužnou vrstvu (další asfaltový pás). Takové to opatření není podmínkou, protože zdivo se bude stejně pokládat pod zdící maltu, která roznese zatížení do plochy a neobsahuje hrubé kamenivo, kterým by mohlo k „propíchnutí“ asfaltového pásu a tím ke snížení jeho vodotěsnosti.

Co se ale týká asfaltového pásu s hliníkovou nosnou vložkou Paraelast AL+V S40, tak v případě výskytu vysokého radonového indexu pozemku, ho nelze použít samostatně. K asfaltovému pásu Paraelast AL+V S40 je potřeba použit další vrstvu asfaltového pásu o výrazně vyšší pevnosti. Jedná se asfaltové pásy s nosnou vložkou ze skleněné tkaniny (typ G), například Parabit G S40 nebo Sklodek 40 Mineral, který se obvykle nataví jako první hydroizolační vrstva na podkladní beton, který je opatřený asfaltovým penetračním nátěrem. Tento požadavek vyžaduje norma na ochranu staveb proti radonu z podloží.

Máte specifický dotaz?

Nenašli jste v seznamu odpověď na Vaši otázku? Připravili jsme pro Vás formulář, do kterého napíšete Vaši otázku a my Vám na ní odpovíme.