Aplikace pásu bez použití plamene 21. 4. 2016

Jaký asfaltový pás (poté separační pás) můžu dát na betonovou vrstvu, pokud bude pás zatížen betonovými dlaždicemi cca 20x20 po cca 80cm a na dlaždicích budou trámy a poté OSB desky. Jde mi hlavně o zatížení pásu betonovou dlaždicí. Podmínky: nelze plamen - nalepení pásu lepidlem, nízký radon, bez tlakové vody, obytná místnost, odvětrávaný prostor pod OSB deskou. 

Otázka
Odpověď

Pokud nelze používat plamen pro natavení asfaltového pásu, který je nejjednodušším a nejbezpečnějším řešením, můžete použít buď samolepicí asfaltové pásy a nebo pásy lepit pomocí lepidla.

U použití samolepicího asfaltového pásu Paraelast FIX G30, je požadavek na rovinnost podkladu, aby byl co nejvíce hladký a pás se mohl přilepit na podklad v co největší ploše. Co se týká betonového podkladu, tak ve většině případů na jeho povrchu vystupuje kamenivo, povrch je prašný a v takovém případě pak není dostatečné přilepení pásu na podklad a tím zajištění jeho funkčnosti. Pokud se ale jedná o betonový povrch s hladkým povrchem, doporučujeme ho zbavit nečistot a prachu, napenetrovat ho asfaltovým penetračním nátěrem (např. Penetral ALP, spotřeba cca 0,3 kg/m2)) a následně aplikovat samolepicí asfaltový pás Paraelast FIX G30. U příčných přesahu je doporučeno přesahy alespoň nahřát horkovzdušnou pistolí pro lepší slepení přesahu.

Druhou možností je použití klasického natavitelného pásu typu Sklodek 40 Mineral nebo Parabit G S40, který se bude v ploše a v přesazích lepit pomocí lepidla Parastick (spotřeba cca 0,4 kg/m2).

https://eshop.paramo.cz/produkty/KatalogovyList.aspx?kodproduktu=V076301

Jako separační a ochranou vrstvu mezi hydroizolací a betonovým dlaždicemi doporučujeme na volno položit přířez asfaltového Parabit V S35. Rozměr přířezu stačí o velikosti dlaždic cca 20x20cm.

Máte specifický dotaz?

Nenašli jste v seznamu odpověď na Vaši otázku? Připravili jsme pro Vás formulář, do kterého napíšete Vaši otázku a my Vám na ní odpovíme.