Spodní stavba

22. 8. 2017

Dobrý den, chtěl bych se zeptat pokud použiju asfaltové pasy k vodotěsné izolaci z vnitřku betonové jímky na dešťovou vodu pro zalévání, jestli nedochází při styku vody s izolací k nějaké škodlivé kontaminaci vody.

Případně kolik vrstev bych měl použit abych dosáhl vodotěsnosti jímky, která má drobné vlásečnicové trhliny?

Děkuji za odpověď

Přečíst odpověď
15. 7. 2017

Dobrý den,

chystám se izolovat základovou desku rodinného domu a potřeboval bych poradit jaký pás byste mi doporučili  a zda ho použít v jedné či ve dvou vrstvách. Mám oblast s nízkým radonovým rizikem a dům bude vytápěn podlahovým topením.

Přečíst odpověď
18. 5. 2017

Dobrý den, chtěl bych odebrat od vaší společnosti hydroizolační pásy. Potřeboval bych poradit jakou skladbu a typ hydroizolačního pásu použít použít. Mám naměřený střední index radonu.

Přečíst odpověď
25. 7. 2016

Rád bych se informoval na jeden z vašich výrobků, a to konkrétně na PARAELAST AL + V S40, zda-li je možné ho aplikovat na základovou desku RD samostatně v jedné vrstvě na napenetrovaný základ, bez nutnosti použití dalších, krycích, vrstev (pásů) a následně začít zdít. Děkuji za doplnění informace

Přečíst odpověď
19. 7. 2016

Dobry den, který z oxidovaných a který z modifikovaných pásů byste doporučil jako nejvhodnější izolaci pod nosné obvodové zdivo? Dal by se použít SKLODEK medium mineral 40 nebo SKLODEK standard 40 mineral? Dostačuje pás pouze v jedné vrstvě, nebo je vhodné jej doplnit o další vrstvu, případně o lepenku A330H? Stavba: nepodsklepený dvoupatrový cihlový RD, radonový index je nízký. 

Přečíst odpověď
17. 5. 2016

U novostavby nepodsklepeného RD máme střední radonové riziko a není zde tlaková voda. Realizační firma již koupila a navezla výrobek Elastdoek 40 Special Mineral. Chtějí ho pokládat v jedné vrstvě. Je tento výrobek a postup vhodný?

Přečíst odpověď
22. 4. 2016

Chtěl jsem se Vás zeptat, zda je vhodné pro hydroizolaci základové desky nepodsklepeného rodinného domu v místě s nízkým radonovým indexem použít asfaltové pásy Elastodek 40 special mineral natavené v jedné vrstvě? Může být tento pás i s jeho vyšší tažností použitý pod nosné zdivo domu?

Přečíst odpověď
21. 4. 2016

Jaký asfaltový pás (poté separační pás) můžu dát na betonovou vrstvu, pokud bude pás zatížen betonovými dlaždicemi cca 20x20 po cca 80cm a na dlaždicích budou trámy a poté OSB desky. Jde mi hlavně o zatížení pásu betonovou dlaždicí. Podmínky: nelze plamen - nalepení pásu lepidlem, nízký radon, bez tlakové vody, obytná místnost, odvětrávaný prostor pod OSB deskou. 

Přečíst odpověď
6. 4. 2016

Chcel by som Vás poprosiť o radu. Staviam rodinný dom a potreboval by som poradiť ako optimálne zaizolovať spodnú stavbu, základovú dosku. Vstupné Info: dom bez suterénu, doska 40 cm nad úrovnou terénu, nízka hladina podzemnej vody, nízke radónové podložie. Poprosil by som 2 varianty: Prvá varianta: ako sa to dá úrobiť = ekonomická varianta. Druhá varianta: ako sa to má urobiť = optimalna varianta.

Přečíst odpověď
16. 3. 2016

Dobrý den, projektant nám navrhuje u nepodsklepeného jednopatrového rodinného domku se středním radonovým indexem, teplovodním podlahovým vytápěním a neodvětranou základovou deskou dvouvrstvé řešení hydroizolace a ochraně proti radonu a to: BITAGIT 35 mineral + Elastodek 40 special mineral. Prosím považujete toto řešení za dostačující nebo doporučujete jednu ze složek s hliníkovou vložkou?

Přečíst odpověď