Vhodná krytina pro sklon střechy 35° 5. 4. 2016

Dobrý den. Stavím svépomocí bytový dům a hledám vhodný hydroizolační materiál pro sedlovou střechu se sklonem 35 a plochou cca 350m2. Na střechu není vidět proto volím kompaktnější pásy místo šindele. Představa je na OSB PD desky (záklop) připevnit K - BASE a na ně natavit Hydroizolační pás z modifikovaného asfaltu. Můžete mi doporučit skladbu z Vašeho sortimentu? děkuji předem za Váš čas a odpověď.

Otázka
Odpověď

Při sklonu střechu 35° musí být asfaltový pás stabilizován k podkladu kotevních prvků (šroub + podložka). Pás nelze na podklad pouze natavit, protože by časem došlo k sesunutí asfaltového pásu vlivem vlastní váhy.

V případě použití asfaltových pásů pro Vaší střechu musí byt použity výrobky vhodné právě pro mechanické kotvení, které také mají širší podélné přesahy do kterých se umísťují kotevní prvky. Asfaltový pás není nutné natavovat, ale pouze by se rozmotal, volně položil a nakotvil pomocí kotevních prvků. Kotevní prvky se zpravidla umísťují do podélných a příčných přesahu. Podélné přesahy jsou vyznačeny v šířce 12 cm. V příčném směru se pásy musí překládat alespoň v šířce 15 cm. Pás se  Typy a počet kotevních prvků (šroub + podložka) musí specifikovat výrobce kotevní techniky pro daný typ nosného podkladu (OSB desky), povlakovou krytinu (asfaltové pásy) a zeměpisného umístění objektu (typ větrné oblasti).

Typ výrobku doporučuji Paraelast G200 Mono 50 Medium Dekor Šedý.

http://www.kvkparabit.com/media/uploads/tl/tl_paraelast_g200_mono_medium_dekor.pdf

Další variantou je použití samolepicího asfaltového pásu Paraelast Fix Kombi 46 Dekor Šedý nebo Červený

http://www.kvkparabit.com/media/uploads/tl/tl_paraelast_fix_46_kombi_dekor.pdf

Výhodou tohoto samolepicího pásu je, že se na podklad z OSB desek přilepí pří samotném rozmotání role (a sejmutí ochranné fólie ze spodní strany pásu) a při kotvení Vám bude zajišťovat stabilitu pásu a bude eliminovat posouvání nebo sesouvání pásu. Stejně tak po konečné aplikaci pásu bude jeho stabilita kromě kotevních prvků zajištěna také přilepením k podkladu v celé ploše.

Máte specifický dotaz?

Nenašli jste v seznamu odpověď na Vaši otázku? Připravili jsme pro Vás formulář, do kterého napíšete Vaši otázku a my Vám na ní odpovíme.