Rekonstrukce plechové krytiny 23. 11. 2015

Dobrý den, mam rodinný dum s plochou střechou, vrchní krytí je plech. Uvažuji o pokrytí plechu, vaším výrobkem, můžete mi prosím doporučit jakým způsobem toto aplikovat a jaký výrobek použít, aby přilnul k plechu? děkuji za vaší brzkou odpověd

Otázka
Odpověď

Předpokládáme, že se jedná o plechovou falcovanou krytinu, kde sklon střechy bude větší jak 3° a nižší jak 15°.

Pokud neplánujete dodatečné zateplení střechy, tak nejjednodušším řešením je sklepat falce do roviny plechové střechy, přes které se nataví přířez SBS modifikovaného asfaltového pásu Sklodek 40 Special Mineral o šířce cca 250mm. Celý povrch plechové střechy se natře asfaltovým penetračním nátěrem Penetral ALP a po jeho zaschnutí se na střechu nataví celoplošně vrchní SBS modifikovaný asfaltový pás Elastodek 50 Special Dekor.

Nevýhodou tohoto řešení je estetická stránka, protože sklepané falce s přeplátovanými přířezy se určitě budou prokreslovat do povrchu vrchního asfaltového pásu.

Pro vyrovnání podkladu (střechy) by se pak musel použít ještě polystyrén EPS 100S, který by se v příslušné tloušťce položil na stávající plechovou krytinu. Desky polystyrénu by se ale museli k nosnému podkladu mechanicky kotvit, stejně tak jako asfaltový hydroizolační pás určený pro mechanické kotvení, protože na polystyrén nelze asfaltové pásy natavovat pomocí plamene hořáku.

Máte specifický dotaz?

Nenašli jste v seznamu odpověď na Vaši otázku? Připravili jsme pro Vás formulář, do kterého napíšete Vaši otázku a my Vám na ní odpovíme.