Asfaltové pásy na zahradní přístřešek 12. 6. 2017

Dobrý den,

prosím o informaci zda se hodí na zahradní přístřešek použít pískovanou lepenku s označením  (Lepenka PAR R 330 H pískovaná (10m2/bal) a dále jaký je rozdíl, kromě ceny v porovnání s Lepenkou s označením V13 PAR R20

Děkuji

Otázka
Odpověď

Dobrý den,

Vámi uváděné lepenky jsou separační, tzn. že je nelze použít jako vrchní krycí pás!!! Můžete je však na přístřešek použít jako podklad čili separaci. V tomto případě bych doporučil raději použít R20 šachovnicově přibitý. Každopádně na tento pás je nutno natavit vrchní pás s ochranným dekorem. Doporučil bych modifikovaný pás Elastodek 40 special dekor nebo Elastodek 40 standart dekor.

Specifikace asf. pásů R 330H a R20:

  • R 330H je lehký asfaltový pás s hadrovou nosnou vložkou, který se používá jako separační pás nebo provizorní krytina! Pozor, tato vložka je nasákavá.
  • R 20  má nosnou vložku ze skleněné rohože a používá se ve většině případů jako separační, pojistná nebo ochranná vrstva ve vícevrstvých střešních skladbách.

Pokud chcete použít jako hydroizolaci přístřešku 1-vrstvou hydroizolaci, použijte mechanicky kotvený modifikovaný asfaltový pás PARAELAST PV 250 MONO 50 special dekor nebo PARAELAST G200 MONO 50 dekor.

Máte specifický dotaz?

Nenašli jste v seznamu odpověď na Vaši otázku? Připravili jsme pro Vás formulář, do kterého napíšete Vaši otázku a my Vám na ní odpovíme.