Životnost asfaltových pásů 21. 9. 2015

Dobrý den, jakou životnost maji vaše lepenky při dvou vrstvách elasklodek speciál minerál a sklodek speciál dekor,záruku sem vyčetl na10 let že dávate,ale zajímá mě jestli nebudu muset za cca 15 let dávat novou lepenku, děkuji za odpověď .

Otázka
Odpověď

Životnost SBS modifikovaných pásu řady „Special“, na které se ptáte, je až 3x delší než u oxidovaných pásů. U těchto modifikovaných pásu je předpokládaná životnost až 35 let.

V případě použití modifikovaných pásů na plochých střechách, ale jejích životnost závisí i na pravidelné údržbě střechy. Alespoň jednou za rok je potřeba, aby se provedla kontrola střechy a zametly se případné nečistoty z povrchu nebo z kaluží (nálety, listí, jehličí).

Dále na funkčnost střechy (její vodotěsnost) má vliv i kvalita provedené práce: správně provedené přesahy, natavení pásu v ploše a v přesazích, opracování detailů střechy dle obecných zásad nebo doporučení výrobce. 

Máte specifický dotaz?

Nenašli jste v seznamu odpověď na Vaši otázku? Připravili jsme pro Vás formulář, do kterého napíšete Vaši otázku a my Vám na ní odpovíme.