Renovace asfaltového pásu 10. 8. 2015

Dobrý den, na řadovce máme plochou střechu s lepenkou se šedivým posypem. Je stará cca 10 let. Po jak dlouhé době je vhodná renovace nátěrem např. Reflexolem. Je případný reflexní nátěr tak účinný, že bude pod střechou při slunečním svitu nižší teplota než bez tohoto reflexního nátěru. Děkuji 

Otázka
Odpověď

K renovaci ploché střechy z asfaltových pásů by mělo docházet, až by u stávajícího asfaltového pásu došlo k odpadnutí ochranného břidličného posypu a nebo v případě, kdy na povrchu pásu dochází k popraskání asfaltu. Poté by se měl buď aplikovat nový asfaltový pás nebo provést asfaltový nátěr, který má ale životnost cca 3-5 let. Pokud zvažujte o provedení nátěru střechy Reflexolem, určitě tím snížíte nejen povrchovou teplotu střechy, ale i teplotu v interiéru. Nejdříve by se ale měl povrch střechy očistit, natřít penetračním nátěrem Penetral ALP, dále aplikovat Gumoasfalt (např. SA 12) nebo Renolak ALN a až jako finální vrstva by přišel nátěr Reflexolu.

Máte specifický dotaz?

Nenašli jste v seznamu odpověď na Vaši otázku? Připravili jsme pro Vás formulář, do kterého napíšete Vaši otázku a my Vám na ní odpovíme.