Zateplená nová střecha 4. 5. 2016

Chystáme se provádět skladbu ploché střechy u novostavby RD. Ve vašich podkladech jsme si našli skladu se zateplením z EPS desek, kde lze skladbu buď lepit, nebo mechanicky kotvit. Kterou možnost doporučujete? Strop je proveden z betonových panelů. 

Otázka
Odpověď

Pokud se nejedná o výškovou budovu nebo o nadměrnou větrnou oblast, je výhodnější provést lepenou skladbu střechy. Tepelná izolace z EPS desek navíc umožňuje přímou pokládku podkladního samolepícího asfaltového pásu (např. Paraelast FIX G30), na který se celopošně nataví vrchní asfaltový pás (např. Elastodek 40 Special Dekor). Kotvené skladby střech se provádějí většinou při použití tepelné izolace z minerální vaty nebo PIR desek, případně je-li hydroizolace provedena z fólií. Další výhodou lepené skladby střechy je, že nedochází k narušení parozábrany a nesnižuje se tak její účinnost. Desky lze lepit na podklad (parozábranu) z asfaltového pásu a mezi sebou pomocí PU lepidla určený pro lepení EPS desek.

Máte specifický dotaz?

Nenašli jste v seznamu odpověď na Vaši otázku? Připravili jsme pro Vás formulář, do kterého napíšete Vaši otázku a my Vám na ní odpovíme.