Rekonstrukce střechy 12. 7. 2016

Na střeše byla hydroizolace v minulosti řešena pomocí asfaltových nátěrů a vložením výztužné vložky z tkaniny. Současný stav je takový, že výztužná tkaniny již vystupuje na povrch a v některých místech už není vůbec žádný asfalt. Uvažujeme o provedení nové vrstvy pomocí asfaltového pásu. Lze na stávající podklad nějaký výrobek natavit pouze v jedné vrstvě? Prosím o nejlevnější variantu

Otázka
Odpověď

Pokud je stávající podklad soudržný, lze ho zachovat. Musí se ale provést „přechodový můstek“, aby bylo možné nový asfaltový pás natavit. Pokud je v současném stavu podkladem výztužná tkanina bez vrstvy asfaltu, nový asfaltový pás natavit nelze. Podklad musí být suchý a zbaven nesoudržných částic. Podklad by se opatřil penetračním nátěrem Penetral ALP. Po jeho zaschnutí by se v jedné vrstvě nátěrem aplikoval Lutex MOAT. Na takto opatřený podklad lze následně celoplošně natavit v jedné vrstvě pás Elastodek 40 Standard Dekor.

Máte specifický dotaz?

Nenašli jste v seznamu odpověď na Vaši otázku? Připravili jsme pro Vás formulář, do kterého napíšete Vaši otázku a my Vám na ní odpovíme.