Oprava střechy s hliníkovým povrchem 9. 9. 2016

Chtěl bych se zeptat, jaký byste doporučili postup a jaké materiály zvolit při renovaci ploché střechy garáže? V současnosti je na střeše asfaltový pás s vrchní hliníkovou fólií. Je na několika místech porušený a do garáže zatéká. Podklad je beton, Je možné některý z vašich produktů aplikovat přímo na stávající krytinu, nebo ji bude nutné odstranit?

Otázka
Odpověď

Pokud máte na střeše asfaltový pás s hliníkovým povrchem (fólií), tak nelze opravu střechy (poškozených míst) provést natavení nové vrstvy asfaltového pásu. Při tomto řešení totiž není zajištěna dostatečná přilnavost nového nataveného pásu k hliníkové fólii a také přídržnost samotné hliníkové fólie k asfaltu u stávajícího pásů. Řešením pomocí asfaltových pásů by bylo pouze sundání stávajícího pásu s hliníkem až na beton. Ten by se natřel asfaltovým penetračním nátěrem a na něj by se natavila nová vrstva (případně vrstvy) asfaltových pásů.
Pokud máte sklon střechy do 5°, měl by být použita dvouvrstvá hydroizolace z nabídky viz odkaz:
http://www.kvkparabit.com/konfigurator/strechu/garaz/novou-strechu-3/do-7-plocha-strecha-4/beton-betonova-mazanina-lehceny-beton-20/
Pokud máte sklon střechy větší jak 5°,stačí použít jednovrstvou hydroizolaci střechy viz následující odkaz:
http://www.kvkparabit.com/konfigurator/strechu/rodinny-dum/jedna-se-o/7-az-15-stupnu-mirne-sikma-strecha/ne-2/beton-betonova-mazanina-lehceny-beton-4/

Máte specifický dotaz?

Nenašli jste v seznamu odpověď na Vaši otázku? Připravili jsme pro Vás formulář, do kterého napíšete Vaši otázku a my Vám na ní odpovíme.