Krytina pro pergolu 2. 6. 2016

Prosím o radu. Jedná se o pergolu, podbití palubkami síly 19mm, sklon 5°. Chtěl bych použít Paraelast FIX Kombi 46 Dekor a položit ho rovnou na palubky. Je toto možné?  

Otázka
Odpověď

Samolepicí asfaltový pás Paraelast FIX Kombi 46 Dekor lze aplikovat v jedné vrstvě pro daný sklon střechy. Požadavkem na aplikaci je minimální teplota vzduchu, pásu a podkladu +15°. Pro dřevěné podklady je ještě vhodné podklad předem napenetrovat asfaltovým penetračním nátěrem (např. Penetral ALP) pro vyšší počáteční lepivost pásu k podkladu z hoblovaných dřevěných palubek. Ale u Vaší pergoly budou zřejmě palubky zároveň tvořit i pohledovou funkci ze spodní strany. Z estetického hlediska bychom proto předem nepenetrovali palubky, aby nedošlo k protečení nátěru mezi spárami palubek a tím ke snížení estetického hlediska. Pokud se dodrží minimální teplota, bude počáteční lepivost pásu k podkladu dostačující. Časem ještě dojde k dodatečnému (a zvýšenému) přilepení pásu k podkladu, hlavně vlivem působení slunce a zahřátím pásu. Pás je v ploše samolepicí. Pouze u příčných a podélných přesahů je nutné spoje natavit pomocí plamene hořáku nebo nahřát pomocí horkého vzduchu.

Máte specifický dotaz?

Nenašli jste v seznamu odpověď na Vaši otázku? Připravili jsme pro Vás formulář, do kterého napíšete Vaši otázku a my Vám na ní odpovíme.