Aplikace samolepicího pásu 24. 2. 2016

Chystáme se provádět skladbu ploché střechy, kde bude zateplení z EPS desek a hydroizolace ze dvou vrstev asfaltových pásů. Jako podkladní bude použit samolepicí asfaltový pás Paraelast FIX PE, u kterého je doporučená aplikace minimálně od +10°C. Lze s tímto pásem pracovat i za nižších teplot?

Otázka
Odpověď

Montáž samolepících pásů je optimální provádět při teplotě vzduchu i podkladu vyšší jak +10 °C. U dvouvrstvých hydroizolací, kde je vrchní pás natavován, lze ale podkladní samolepicí pásy aplikovat i při nižší teplotě, která je určena pro vrchní natavitelný pás. V takovém případě se doporučuje po nalepení spodních samolepících pásů na určité ploše neprodleně (téhož dne) natavit vrchní modifikované asfaltové pásy. V důsledku natavení vrchního pásu se zahřeje i spodní samolepící pás tak, že dojde k aktivaci lepivosti a dokonalému přilepení spodního samolepícího pásu na podklad z EPS desek.

Máte specifický dotaz?

Nenašli jste v seznamu odpověď na Vaši otázku? Připravili jsme pro Vás formulář, do kterého napíšete Vaši otázku a my Vám na ní odpovíme.